7 Nisan 2017 Cuma

Halılar Nasıl Yıkanıyor


Halılar Nasıl Yıkanıyor ?


Halı yıkama konusunda doğru bir tanımlama yapacak olursak, İnsan oğlunun yaşantısından bu yana günlük hayatta vazgeçilmez eşyalarından birisi olan ve üzerinde çoğu zamanını geçirdiği ve genellikle ev veya iş yerlerinde yerlere serilen çeşitli tekstil ürünlerinden imal edilen malzemenin zamanla kullanılmasından dolayı üzerinde oluşturduğu katmanların ve lekelerin temizleme işlemlerinin bütününe halı yıkama denilmektedir.

Halı yıkama işlemi daha önceleri farklı yöntemlerle yapılmakta veya evlerde ev hanımlarının kendi imkanlarıyla yıkadığı bir sistemden günümüz fabrikasyon aşamalarına geçilmiş bir yıkama sistemi vardır. Eskisi gibi imkanların kısıtlı olmadığı, teknolojinin insan hayatına girdiği bir zamanda, hayat şartları insanlar için gün geçtikçe kolaylaşmaktadır.

Hayatımızdaki bütün kullandığımız eşyalarımızda olduğu gibi günlük yaşantımızın vazgeçilmez eşyaları halılarda da durum böyledir. Artık, o zahmetli halı yıkama yöntemlerine son vermenin zamanı geldi. Halılar yıkanma veya temizlenme zamanı geldiğinde bir telefonla evlerden alınıp yıkanıp kurulanıp tekrar evlere kadar getirilmektedir.

Gaziantep Miraç Halı Yıkama Firmamıza gelen halılarınız belirli ve sıralı aşamalardan geçmektedir. Bunlar sırasıyla şu yöntemlerdir:

Sipariş Alma

Sipariş alınarak, Bilgisayar ortamında Halı Sipariş Programına kaydedilir. Servis Ekibine liste olarak verilerek, halılarınız Görevli Elemanlarımızca, ALINDI MAKBUZU verilerek teslim alınır. Böylelikle; bir ihtilaf halinde elinizde alındı makbuzunuz bulunmaktadır. Halılar; Kapıdan Alınıp Teslim Edilmektedir.

Yerden Halı Toplama Yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Size makbuz vermeyen, sözüm ona kendilerini firma olarak takdim eden merdiven altı Fasoncu Yıkamacılara karşı dikkatli olunuz ve HALINIZI KATİYEN VERMEYİNİZ. Çünkü, bir çok mağdurlarla karşılaşmaktayız ve halısını kime verdiğini bile bilememektedir.

Yıkanacak Halıların Özelliklerine Göre Ayrılması

Firmamıza gelen halılar hangi cins, veya hangi malzemeden yapıldığını ilk önce ayrılır. Çünkü farklı malzemelerden üretilen halılar aynı şekildeki yıkama yöntemine tabii tutulamaz.

Bu halı yıkama öncesi yapılması gereken ve olmazsa olmazlardan biridir. Örnek verecek olursak; akrilikten imal edilmiş bir halı ile tamamen yünden yapılmış bir halıyı yıkarken aynı deterjan veya aynı temizlik maddelerini kullanılmaz.

 Makina halısı olan Saray, Atlas, el dokuma ve yün halısı olan Isparta, ladik, milas gibi veya Çin, Nepal, Shaggy, İpek, İran halısı gibi farklı özelliklere sahip halılarda yıkama yöntemi yapılmadığı zaman yıkanan halılarda telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

TWİTTER VE FACEBOOK KODLARI.. TIKLA İNDİR..

TWİTTER VE FACEBOOK KODLARI.. TIKLA İNDİR..

Halı Nasıl Yıkanıyor